شرکت ساختمانی پردیس شمال

09113929840

شماره تماس:

ساخت ویلا در شمال (ساخت ویلا در رامسر تنکابن و چابکسر)

ساختمان سازی در شمال، در اذهان عمومی کاری به ظاهر ساده می باشد. اما در عمل، کار پیچیده ای است که جزئیات بسیار زیادی دارد و عدم توجه به آن جزئیات باعث بوجودآمدن مشکلات جبران ناپذیری می شود. برای ساخت ویلا در شمال علاوه بر جواز یا پروانه ساختمان، نیاز به نقشه های معماری، سازه و تاسیسات برقی و مکانیکی است. ترسیم نقشه های معماری اولین گام در طراحی بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است. در طراحی ویلا ابتدا می بایست تمامی شرایط مکان ویلا همانند زاویه نورخورشید، جهت وزش باد، شرایط زمین، محدوده زمین، ویلاهای همسایگان، و قوانین ساخت و ساز منطقه مورد بررسی قرار گیرند. علاوه بر موارد فوق، سلیقه و نظر کارفرما نیز بسیار حائز اهمیت است.

ساخت ویلا در شمال

اگر در مرحله طراحی و ساخت ویلا در شمال به شرایط محیطی، سلیقه کارفرما و ساختمان های مجاورتوجه ویژه نشود ویلای طراحی شده کارایی مناسبی نخواهد داشت. بنابراین تفکر و تامل بیشتر در این مرحله، منجر به طرحی خواهد شد که پس از ساخت، بسیاراقتصادی، ایمن، راحت و سازگار با محیط پیرامون خود است. طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور با توجه به شرایط اقلیمی خاص منطقه صورت می پذیرد. در واقع نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین خواهد شد. در طراحی ویلای دوبلکس, دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد تا علاوه بر راحتی، از فضای مازاد طبقات بهره کافی را برد. در واقع دکوراسیون داخلی ویلا نیاز به ذوق و سلیقه طراح معمار را خواهد داشت.

ساخت ویلا در شمال

در طراحی ویلا باید تناسب بین فضاهای خارجی و دکوراسیون داخلی ویلا رعایت شود. فضای سبز، استخر و در کل طراحی محوطه ویلا نقش بسیار مهمی در زیبایی و راحتی ویلا خواهد داشت. در طراحی ویلا استفاده بهینه از فضای خارجی همانند پارکینگ ها، باغ، فضای سبز و استخر نیز به اندازهی فضاهای داخلی حائز اهمیت است. هر نقشه ی داخلی با هر طراحی خارجی خانه نمی تواند به کاربرده شود. به عبارتی درون و بیرون باید هماهنگ باشند. در حالت کلی باید با در دست داشتن پلان شماتیک و در عین تصحیح آن، طراحی خارجی را نیز مورد بازبینی و بررسی قرار داد.

ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال به جای خرید ویلا:

هنگام خرید یا ساخت ویلا در شمال اولین چیزی که باید به ذهن انسان خطور کند، این است که آیا ویلا و یا آپارتمان مدنظر از کیفیت بالا و استحکام کافی برخوردار است یا خیر؟

ساخت ویلا در شمال

بسیار روشن است که استحکام بنا ارتباط مستقیمی با اسکلت (سازه) دارد و از آنجایی که معمولا خریداران ویلا در شمال پس از اتمام ساخت به محل احداث ویلا مراجعه می کنند و از نحوه ساخت ویلا در هنگام احداث اسکلت اطلاعی ندارند

ساخت ویلا در شمال

بنابراین نمی توانند هیچگونه اطمینانی از استحکام بنا داشته باشند مگر اینکه به سخنان مالک یا فروشنده ساخت ویلا اعتماد کنند و اینگونه اعتماد کردن گاهی هزینه های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. پس باید قبل از خرید ویلا کمی تأمل کرد و اندیشید.

کیفیت ساخت ویلا در شمال:

کیفیت ساخت ویلا را نمی توان از ظاهر آن تشخیص داد. ساختمان سازی در شمال دو بخش اصلی دارد که شامل سفت کاری و نازک کاری می باشد که کیفیت در هر دو بخش مزبور مهم است. کیفیت در بخش سفت کاری و اسکلت که ارتباط مستقیم با جان آدم ها دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچه کیفیت در این بخش ساختمان بالاتر باشد امنیت ساکنان بیشتر می شود. از آنجایی که بالابردن کیفیت در این بخش، سازنده را متحمل هزینه بیشتر(و در نتیجه سود کمتر هنگام فروش) می کند. تعدادی از سازندگان جهت سود بیشتر ، کیفیت بخش اسکلت و سفت کاری را کاهش می دهند. و از آنجایی که بخش سفت کاری توسط بخش نازک کاری پوشانده می شود بنابراین کسی از زیر کار اطلاعی نخواهد یافت.

ساخت ویلا در شمال

نازک کاری(بخش دوم از ساخت ویلا در شمال):

کاشی، سرامیک، سنگ، درب، پنجره، کمد وکابینت، شیرآلات، کلید و پریز، گچ کاری و هر آنچه که شما در ساختمان می بینید و توجه شما را به خود جلب می کند و در اکثر مواقع ساختمان را به خاطر همین ظاهرسازی های گول زنک می خرید. کیفیت در این بخش هم مهم است چون لطافت و روح زندگی در این بخش قرار میگیرد اما فراموش نکنید که این بخش فقط ظاهر قضیه است و همانطور که میدانید حتی اگر در ساختمانی مصالح بخش نازک کاری مطابق با سلیقه شما نباشد به راحتی می توانید با صرف هزینه معقول این بخش را مطابق با سلیقه خود اصلاح کنید.

ساخت ویلا در شمال

نکته بسیار مهم در ساخت ویلا در شمال:

این مورد را به خاطر بسپارید، ساخت ویلا در شمال اگر در بخش سفت کاری و اسکلت از کیفیت لازم برخوردار نباشد قطعا امنیت جانی در این ساختمان برای ساکنان وجود نخواهد داشت و این مورد را با صرف هزینه نمی توان اصلاح کرد.

ساخت ویلا در شمال


برچسب: